site menu

MICROFOX

Haberler

Ten Reasons Why People Like Consulting

Akıllı telefonlarınız sizi dinliyor olabilir

Annem gelip bir aile dostunun Tayland'da trafik kazasında öldüğünü söylediğinde ütü yapıyordum. Cep telefonum arkamdaki tezgahın üstündeydi. Bir süre sonra telefonumu elime alıp arama motorunu açtığımda bana önerilen arama konularının başında dostumuzun ismi ve "Tayland'da motosiklet kazası" haberi vardı. Çok şaşırmıştım. Çünkü annemle konuşurken telefonu kullanmamıştım. Ellerim doluydu. Kazanın detaylarına telefonumda bakıp sonra unutmuş olabilir miydim? Yoksa telefonum beni dinliyor muydu? Bundan kime söz etsem bana benzer hikayeler anlattılar. Çoğu da reklamlarla ilgiliydi.

HABERE GİT

Top Five Trends In Consulting To Watch

Gerçekten Dinleme Varmı mı?

The Guardian'ın haberine göre Facebook bir süredir ses dinleme vukuatıyla uğraşıyor. Diğer yandan Facebook'un çoğu zaman Instagram dahilinde kullanıcılara uygun reklamlarla gelmesi ve yaşanan birkaç örnek bu ihtimali oldukça güçlendiriyor.

VİDEO İZLE

Here's Why You Should Attend Consulting

Facebook muhtemelen telefonunuzu dinliyor!

Sosyal medya devi Facebook'u kullananlar dinlenildiklerinden şüpheleniyor. Onları buna iten şey ise gün içinde yaptıkları konuşmaların ardından Facebook'ta o konuyla ilgili beliren reklamlar. Öte yandan bu tuhaf durum sosyal medya devinin CEO'su Mark Zuckberg'in dizüstü bilgisayarının kamera ve mikrofonunu bantladığını gösteren fotoğrafı akıllara getirdi.

DEVAMINI OKU

KENDİ TELEFONUNUZ İLE SİZİ DİNLEMELERİNE MÜSADE ETMEYİNİZ